Eviniz ve işyeriniz için dünyadaki en ileri sistemlere ve 30 yıllık
üstün hizmet tecrübesine şimdi avantajlı fiyatlarla sahip olun.

İklimlendirme

Klima - İklimlendirme Sağlıklı vücut için en az ne kadar su içmeliyiz ?Yetişkin bir insan her gün terleme, idrar ve soluk yoluyla yaklaşık 2,5 litre su kaybeder.

Vücuttaki su oranı %5 düştüğünde sorunlar gözlenmeye başlar. Yetişkin bir bireyde bu bitkinlik ve huzursuzluk olarak kendini gösterir.
Bebeklerde de bu belirtiler su kaybının işareti olabilir.

Yaşlı bir insan için %5 su kaybı, özellikle sodyumla birlikte vücuttaki elektrolit oranı düşeceğinden vücut kimyasının bozulmasına neden olur. Bu kişilerde yaşlılık belirtileri genellikle kırışıklık, durgunluk ve hatta uyumsuzluk şeklinde görülür. Vücuttaki su kaybı uzun süre devam ederse, yaşlanma etkisi ve hastalık riski hızlanarak artar.

Eğer yeterli miktarda sıvı almazsak, hücreler dolaşım sisteminden yani kandan sıvı çekerler. Bu da kalbin zorlanmasına sebep olur. Aynı zamanda böbrekler suyu iyi süzemez. Böyle bir durumda böbreğin görevini karaciğer ve diğer organlar üstlenir ve bu durum bu organlarda şiddetli tahribata neden olur. Bunlara ilaveten, kabızlık, deride kuruluk ve kaşıntı, sivilce, burun kanaması, idrar yolları enfeksiyonu, öksürük, nezle, sinüzit ve baş ağrısı gibi sağlık sorunları da görülebilir.

Çay, kahve kola suyun yerine geçmez, günde en az 1,5 litre su içmeliyiz. İçmemiz gereken su miktarı yaşa, kiloya ve beslenme şeklimize göre değişmektedir.
Sağlıklı kalmak için her şeyden önce bireysel olarak ne kadar su içmemiz gerektiğini doktorumuzdan teyit etmeli ve uygulamalıyız.

Suyunuzun kalitesini kontrol altına alın, bol bol su için, sağlıklı yaşayın.
www.zermatt.com.tr

 

 
Sürekli yorgun mu hissediyorsunuz?

Devamını Oku


Multi Vitalizer Plus Filtre

(MVPF) Multi Vitalizer Plus Filtre,
Vücudunuzdaki fazla yağların parçalanmasına yardımcı oluyor?

(Amerika FDA 21CFR 11 ve Made in Europe)
Devamını Oku


 PLASTİKLER = MODERN VEBA ( meme kanseri, kalp damar hastalıkları, beyin hasarları, karaciğer hastalıkları, çocuklarda astım, erken ergenlik, obezite, migren, kısırlık, DNA bozulmaları, hormonal bozukluklar ) hepimizi tehdit ediyor.! 

Devamını Oku


 There will always be dust mites in your home, but you can take steps to keep their numbers down.

Devamını Oku


  HYLA Temizlik Robotu ( sulu süpürge - Su filtreli süpürge) hava yıkama özelliği ile ailenizin Astım ve Alerjiden korunmasına en üst düzeyde yardımcı oluyor. 

Devamını Oku
Meme Kanseri'nin %80 çevresel faktörlerden kaynaklandığını biliyormusunuz?

Devamını Oku

Hücrelerinizin yüzde kaçı plastik (BPA) biliyormusunuz?

Devamını Oku
BPA FREE fakat düşündüğünüz kadar güvenli mi?

Devamını Okuİçtiğimiz suyun dikkat edilmesi gereken özellikleri ?

Devamını Oku
Suyu tasarruf etmenin basit yöntemleri ?

Devamını Oku
  Sağlığınızla RUS RULETİ oynamayın.!!!

Devamını Oku
 Klorlanan sularla ilgili önemli bilgiler

Devamını Oku


Devamını Oku


Devamını Oku


    HYLA "Allergy Friendly "

HYLA Hava ve Ev Temzilik Robotu, iç ortamlarınızdaki HAVA KALİTESİNİ yükseltiyor. Yeni doğan ve gelişme çağındaki çocuklarda Dikkat dağınıklığı, Öğrenme güçlüğü, Astım, Alerji, Bronşit, Öksürük, Kaşıntı, Nazal tıkanıklık, Grip gibi Solunum yolları rahatsızlıklarının olumsuz etkilerine karşı koruma sağlıyor. 

Devamını Okuİklimlendirme

Klima - İklimlendirme