fbpx

AQUAPORIN Teknolojileri

SUDA DEVRİM

Nobel Ödüllü‘ne layık görülen Prof. Dr. Peter AGRE’nin AQUAPORIN Su Kanalları buluşu ile artık sularımız akıllı proteinlerle sanki 3. bir böbreğimiz varmış gibi doğal olarak arıtılıyor.

Zermatt Aquaporin Su Arıtma Cihaz teknolojileri

AQUAPORIN INSIDE® Proteinleri nereden geliyor?

Uzay istasyonu ve Mars’ta yaşam gibi uzun süreli  görevlerde aynı suların binlerce defa tekrar tekrar arıtılarak kullanılmasını sağlamak üzere NASA uzay ajansının ilk finansmanı ile Danimarka Kopenhag’da kurulan AQUAPORIN® araştırma merkezinde  yirmiye yakın bilim insanının on yıldan fazla süren bilimsel araştırmaları  sonucunda  geliştirilmiştir.

Zermatt Aquaporin Space Alliance

Aquaporin Uzay Kurumu (ASA-Aquaporin Space Alliance); “Suyun verimli ve güvenilir bir şekilde tekrar tekrar içilebilmesi uzay seyahatlerinde anahtar bir unsurdur.”

AQUAPORIN INSIDE® proteinleri biyomimetik (canlı hücreleri taklit edebilen) ve biyomembran özellikleri ile tüm insan yapımı filtrelere göre süper verimli ve süper seçici performansa sahiptir.

Aquaporin inside biyomimetik membran çalışma prensibi

Tarihte devrimlerle eski çağlar kapanmış yeni çağlar başlamıştır.

AQUAPORIN devrimi ile,

Suyu saflaştıran klasik ters osmoz su arıtma cihazları devri kapanmıştır.

 Aynı zamanda su arıtma cihazlarında aşama filtreleri kullanımı devri de kapanmıştır.

İlerleyen moleküler bilim sayesinde bugün AQUAPORIN proteinleri ile akıllı su arıtma devri yaşanmaktadır.

Aquaporin Su Arıtma Teknolojisi’ne  2014 AVRUPA YILIN BULUŞU ÖDÜLÜ verilmesi geliştirilen protein esaslı su arıtma teknolojisinin bilim dünyası ve insanlık için ne kadar heyecan verici olduğunu kanıtlamaktadır.

AQUAPORIN AVRUPA SU ARITMA BULUŞ ÖDÜLÜ

AQUAPORIN INSIDE®’ membranlar ters osmoz prensiplerine de sahiptir ancak ters osmoz membranlardaki gibi suyu süzen kumaşı sabit fiziksel özelliklerle sınırlı değildir. Seçici geçirgenliğe sahip proteinlerle zenginleştirilerek biyomembran özellikleri kazandırılmıştır.

Akıllı su arıtma yapabilen AQUAPORIN proteinleri 51 adet uluslararası patente sahiptir.

Zermatt Aquaporin Patented Su Arıtma 51 patent

Made in Denmark

AQUAPORIN INSIDE® proteinleri  DANİMARKA Kopenhag’da yüksek standartlarda (ISO 9000:2015 vs.) üretiliyor.

Aquaporin-İnside-Su-Arıtma-Protein-Esaslı-Membran

AQUAPORIN, Uluslararası Halk Sağlığı ve Güvenliği NSF Sertifikası ile tam güvenilir ve geleceğin yeni lideri olduğunu belgeliyor.

Zermatt Su Arıtma AQUAPORIN NSF sertifikası

Sudaki doğal moleküler yapı sağlığın anahtarı

Biyomembran özelliklerini de taşıyan AQUAPORIN INSIDE® proteinleri sudaki vücut için gerekli doğal mineralleri ve faydalı unsurları aynı canlı hücreler gibi biyomimetik, süper seçici geçirgenlik prensibi ile seçerek süper verimle suda bırakır. Suyunuzu saflaştırmaz.

Zermatt Aquaporin Sudaki doğal mineraller korunuyor

Akıllı doğal AQUAPORIN INSIDE® proteinleri her türde kirlenmiş suları her defasında tekrar tekrar üstün başarı ile arıtarak suyu doğal  moleküler yapısına , pH ına ve doğal lezzetine kavuşturabilir.

Amaç güvenilir ve sağlıklı su içmekse AQUAPORIN bunu 3,5 milyar yıllık dünya evrimini taklit ederek başarmaktadır.

 

Sudaki mineralleri saflaştırmaz

Klasik Ters Osmoz membranlı su arıtma cihazları sudaki faydalı mineralleri de saflaştırdığı için suyun doğal tadı bozularak acı ve asidik bir hal almaktadır.

Sudaki  aşırı saflaşmayı ve acılığı giderebilmek için suya bir şeyler karıştıran Tatlandırıcı filtre, Mineral filtre, Alkali filtre, İyonizer filtre, pH filtre gibi çeşitli aşama filtreleri geliştirilip kullanılmaya başlanmıştır.

AQUAPORIN teknoloji ile suyun doğal yapısı bozulup saflaşmadığından mineral takviye benzeri hiçbir takviye amaçlı aşama filtresi kullanımına gerek yoktur.

Su arıtma aşama filtreleri kullanımına son veren teknoloji

– Aşama filtrelerinden suya karıştırılan kimyasalların yaratabileceği sağlık riskleri ortadan kalkıyor.

– Aşama filtre değişim giderleri için ödenen bedeller ömür boyu aile bütçesine tasarruf olarak kalıyor. 

– Aşama filtreleri hiç üretilmeyeceğinden,  üretimlerinin çevreye vereceği kirlilikler de yaşanmayacaktır.  

 

Birebirden az atık oranı

AQUAPORIN, dünyadaki benzersiz seçicilik özelliğine sahip teknolojisi ile en çevreci su arıtma sistemi olduğunu ve en önemlisi de, suları klasik ters osmoz membranlara göre iki kat daha üstün performansla arıtabildiğini birebirden az atık oranı ile tartışmasız olarak gözler önüne sermektedir.

Klasik Ters Osmoz su arıtma cihazları atığı olarak bire 3, bire 5 ve hatta daha fazla oranlarda kanalizasyona geri gönderilen atık suların AQUAPORIN Teknoloji su arıtma kullanımı halinde büyük oranda tasarruf edileceği ortadadır.

Türkiye’ de AQUAPORIN teknoloji kullanımını hızla yaygınlaştırarak her yıl 33.000.000 m3 şebeke suyu tasarruf edilmesi hedeflenmektedir.

Zermatt Aquaporin barajlarımızdaki su tasarrufu

Küresel ısınma ile dünya su kıtlığı hızla yaklaşıyor.

Sularımızda tasarruf sağlayan AQUAPORIN Su Arıtma Teknolojilerini öncelikle tercih etmek için sadece su tasarruf özelliğini  dikkate almak bile yeterli bir neden değil mi?

 

Fark yaratan su arıtma kapasitesi

Zermatt-AQUAPORIN Model evsel tezgah altı su arıtma cihazının su arıtma kapasitesi 175  Gpd (Gallon per day)’ye denk olan saatte 28 Litre, günde 670 Litre dir.

Üstelik evsel cihazlarda benzeri olmayan bu yüksek su arıtma kapasitesi elektrik ve basınç pompası kullanılmadan düşük şebeke basıncında dahi gerçekleşiyor.

 

Aynı suyu kaç defa kullanabilirsiniz?

Tekstil boyama fabrikaları gibi üretimleri gereği fazla miktarlarda su kullanan ve bu suları kimyasallarla kirleten sanayi kuruluşları çevre mevzuatlarına uymazlarsa doğal su kaynaklarını hızla tüketerek geri dönülemez şekilde doğal dengeyi bozma potansiyeline sahip olabilirler.

AQUAPORIN INSIDE® Sıfır Atık, ZLD (Zero Liquid Discharge) Teknolojisi fabrika atığı kimyasallarla kirlenmiş suları da yüksek performansla arıtarak binlerce defa tekrar tekrar kullanılmalarını sağlayabiliyor.

A ile B arasındaki fark AQUAPORIN INSIDE® Teknolojisi

Aquaporin-Zermatt-Su-Arıtma-Ankara

Aquaporin Su Arıtma Sistemleri hızla yaklaşan dünya su kıtlığı için bilimsel çözümler sunuyor.

 

Endüstriyel AQUAPORIN çözümleri ve pilot uygulama başlatmak için info@aquaporin.com.tr yada info@zermatt.com.tr‘ ye proje detaylarınızı iletiniz.

Zermatt Aquaporin Endüstriyel Su Arıtma Teknolojileri

AQUAPORIN INSIDE® Proteinleri diyaliz makinelerinin kullanım tasarımında da kritik gelişmeler sağlayabilir.

Aquaporin Zermatt Su Arıtma Sağlık Diyaliz

AQUAPORIN AKADEMİ

Danimarka Kopenhag ‘da bu güne kadar branşlarında nitelikli uluslararası 100 den fazla akademisyen su kıtlığına çözüm olacak ileri su arıtma teknolojilerini araştırma ve geliştirmede görev almışlardır.

Aquaporin Academy Engineers

AQUAPORIN INSIDE® Su Arıtma Teknolojileri Türkiye’ de Ankara merkezli Zermätt® markası patentleri, yatırımları ve güvencesi altında kullanıma sunulmaktadır.

Zermatt AQUAPORIN Su Arıtma Cİhazları Ankara

Siz de Zermätt AQUAPORIN® Su Arıtma Cihazı’ na 12 taksit ve 2.388TL Ağustos kampanyası fırsatı ile sahip olabilir, peşin ödeme indirimi de isteyebilirsiniz.

Şimdi detaylı bilgi için WhatsApp linkine BİLGİ yazıp gönderin.

(Üstelik +8 yıl uzatılmış şirket garanti hediyesi ile 10 yıl garantili)

ODTÜ-METU-AQUAPORIN-SU-ARITMA-CİHAZLARINI-TERCİH-EDİYOR

Artık Türkiye’de bilim ve tıp dünyası’da  geleceğin su arıtma teknolojisi AQUAPORIN’ i tercih ediyor ve öneriyor.

Dr. Ahmet ÖZEK, Tüp Bebek Doğum Uzmanı Zermatt AQUAPORIN Su Arıtma cihazını öneriyor

Zermatt-AQUAPORIN Teknoloji su arıtma cihazını kullanıyor ve tavsiye ediyoruz. Ahu TÜZÜN DEMİRDAMAR Mutlu Yaşam Öğrenci Koçluk Merkezi ve Gelişim Atölyeleri Kurucusu

Ahu-Tüzün-Demirdamar-_-Mutlu-Yaşam-Öğrenci-Koçluk-Merkezi-de-AQUAPORIN-Su-Arıtma-tercih-ve-tavsiye-ediyor

Siz de Zermätt AQUAPORIN® Su Arıtma Cihazı’ na 12 taksit ve 2.388TL Ağustos kampanyası fırsatı ile sahip olabilir, peşin ödeme indirimi de isteyebilirsiniz.

Şimdi detaylı bilgi için WhatsApp linkine BİLGİ yazıp gönderin.

(Üstelik +8 yıl uzatılmış şirket garanti hediyesi ile 10 yıl garantili)

AQUAPORIN Molecular Maximizer®

İnsanlar oksijeni akciğerlerine soluyor, oksijen kan tarafından emiliyor ve daha sonra tüm vücutta dolaşıyor.

Solunan oksijenin hücrelerimize taşınabilmesi ve hücre zarından içeri girebilmesinde önemli etkenlerden birisi de içilen suyun moleküler yapısıdır.

Su molekülleri hücre zarından içeriye ancak tekil moleküler yapıda olduklarında geçebilmektedir.

Denizde mahsur kalıp deniz suyunu içen kişinin susuzluktan ölme sebebi gibi çay kahve içmenin su içmek yerine geçmemesinin sebebi de doğal su moleküllerinin deniz tuzları ve çay kahve ile bileşikler oluşturarak tekil (single) moleküler yapısının bozulup kümelenmiş (clustered) moleküler hale gelmesidir.

Zermatt AQUAPORIN Water Channels

Uygun (kümelenmemiş) moleküler yapıdaki suların içilmesi vücuttaki oksijen dolaşımını ve trilyonlarca hücrenin her birisinin daha sağlıklı olmasını desteklemektedir.

Kanser hastalığını keşfeden Dr. Otto Warburg da kanserin sebepleri arasında oksijensiz kalmış hücrelerden de bahsetmektedir.

AQUAPORIN Molecular Maximizer® içtiğimiz suyun moleküler kümelenme yapısını maksimize ederek hücrelerimize daha fazla su ve oksijen girmesini, dolayısı ile tüm organlarımızın daha sağlıklı ve dirençli olmasını desteklemek için Türkiye’de Zermätt® markası tarafından geliştirilerek patentlenmiştir. Su arıtma cihazlarında opsiyonel olarak kullanılmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü;

Eski hayatımıza geri dönemeyiz,

kendi yeni nomallerimizi yaratmalıyız! diyor.

Dünya Sağlık Örgütü

Suyu saflaştırmayan, biyomimetik, doğal protein esaslı AQUAPORIN Su Arıtma Teknolojileri ile lezzetli, doğal, güvenilir suyumuz mutfağımızda parmaklarımızın ucunda, artık hazır suları ve RİSKLERİ EVLERE TAŞIMA DEVRİ DE KAPANDI. 

Siz de Zermätt AQUAPORIN® Su Arıtma Cihazı’ na 12 taksit ve 2.388TL Ağustos kampanyası fırsatı ile sahip olabilir, peşin ödeme indirimi de isteyebilirsiniz.

Şimdi detaylı bilgi için WhatsApp linkine BİLGİ yazıp gönderin.

(Üstelik +8 yıl uzatılmış şirket garanti hediyesi ile 10 yıl garantili)

Facebook' ta da en çok beğenilen su arıtmayız

WhatsApp ile Mesaj Yazın